Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Co nowego w VAT?
20 stycznia 2021

W 2021 r. podatników czeka szereg zmian w podatku od towarów i usług.W artykule wskazano niektóre.
Tarcza branżowa
15 stycznia 2021

Zwolnienie ze składek ZUS za listopad;ustanowienie jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł; dopłata dla przedsiębiorców w wysokości 2 tys. zł do każdego miejsca pracy, w tym umowy zlecenie; dotacja w wysokości do 5 tys.zł; zawieszenie opłaty targowej w 2021 roku, za co wszystkie gminy otrzymają rekompensatę – to główne rozwiązania pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej.
Kwarantanna a praca zdalna
30 grudnia 2020

Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego. A co, jeśli w czasie kwarantanny pracownik w porozumieniu z pracodawcą wykonuje pracę zdalnie?
Dokumentowanie kwarantanny i izolacji do świadczeń w razie choroby i opieki
21 grudnia 2020

Osoby objęte ubezpieczeniem chorobowym i skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca,
albo zasiłku chorobowego. Świadczenia przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani izolacji (np. w warunkach domowych).
E-handel szansą na rozwój podczas kryzysu
18 grudnia 2020

Obostrzenia związane z pandemią dla wielu firm i konsumentów stały się okazją do rozwoju. Przedsiębiorcy udoskonalają i rozszerzają e-handel. Warto spróbować, bo to najprężniej rozwijająca się gałąź sprzedaży.
Kolejne działania antykryzysowe dla firm
16 grudnia 2020

W związku z obostrzeniami, które dotkną część branż, rząd przygotował dalszą pomoc dla przedsiębiorców, którzy są dotknięci kryzysem wywołanym przez COVID-19.
Ostatni dzwonek na kredyt na innowacje technologiczne
09 grudnia 2020

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się kredyt na wdrożenie innowacyjnej technologii i uruchomienie
na jej podstawie produkcji nowych produktów lub usług.
Obowiązek oznaczania kodami GTU
07 grudnia 2020

Od 1 października br. wszyscy podatnicy VAT muszą składać nowy plik JPK_VAT z deklaracją. Rozwiązanie dotyczy wszystkich firm, bez względu na ich wielkość. Celem jego wprowadzenia było uproszczenie obowiązków raportowania VAT, poprzez połączenie dotychczas składanej deklaracji VAT i pliku JPK_VAT w jeden elektroniczny
dokument.
Najważniejsze zmiany w podatkach na 2021 rok
04 grudnia 2020

Rząd przygotował szereg zmian w przepisach podatkowych. Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 r., z wyjątkiem niektórych przepisów. Przypominamy o najważniejszych.
Przepisy do walki z COVID-19
24 listopada 2020

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 zakłada m.in., że nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa będzie stanowiło uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi