Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Ulga na działalność badawczo-rozwojową w PIT
08 grudnia 2023

Na podstawie art. 26e i art. 26ea ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi, która polega na odliczeniu od podstawy opodatkowania części kosztów uzyskania przychodów, poniesionych na tę działalność (tzw. „koszty kwalifikowane”).
Posiłki sfinansowane pracownikom a ZUS i PIT
05 grudnia 2023

Czy zapewnienie pracownikowi wyżywienia (tj. sfinansowanie kosztów posiłków) powoduje konieczność pobierania i odprowadzania składek ZUS oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT)?
Podatek od nieruchomości od garażu
29 listopada 2023

18 października br. Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok (sygn. akt SK 23/19) dotyczący podatku od nieruchomości w przypadku wyodrębnienia garażu jako przedmiotu odrębnej własności.
Rozliczenia działalności nierejestrowej
28 listopada 2023

Choć działalność nierejestrowa nie wymaga rejestracji firmy, jednak rodzi pewne obowiązki rozliczeń.
ChatGPT – rewolucja czy pomyłka marketingowa?
27 listopada 2023

W listopadzie mija rok, gdy OpenAI upubliczniło bezpłatnie ChatGPT. Narzędzie to w zaledwie 5 dni zdobyło pierwszy milion użytkowników i w zaskakującym tempie osiągnęło 100 mln. Obok tych liczb świat marketingu nie przeszedł obojętnie. Poznaj kilka przykładów wykorzystania przez firmy i PR sztucznej inteligencji.W listopadzie mija rok, gdy OpenAI upubliczniło bezpłatnie ChatGPT. Narzędzie to w zaledwie 5 dni zdobyło pierwszy milion użytkowników i w zaskakującym tempie osiągnęło 100 mln. Obok tych liczb świat marketingu nie przeszedł obojętnie. Poznaj kilka
przykładów wykorzystania przez firmy i PR sztucznej inteligencji.
Jakiej działalności nie trzeba rejestrować?
23 listopada 2023

Poza działalnością nierejestrową, przepisy określają inne rodzaje działalności, których nie trzeba rejestrować w CEIDG. Dotyczy to: działalności agroturystycznej rolników, produkcji wina przez rolników i rolniczego handlu detalicznego.
Ułomna ustawa kaucyjna
15 listopada 2023

Sejm odrzucił senackie poprawki do ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta przewiduje wprowadzenie od 1 stycznia 2025 r. systemu kaucyjnego na jednorazowe butelki z plastiku do 3 litrów, szklane butelki wielorazowego użytku do 1,5 litra oraz metalowe puszki o pojemności do 1 litra.
Dla kogo obowiązkowe e-Doręczenia?
13 listopada 2023

e-Doręczenia, czyli usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego, to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze podmioty publiczne, obywatele i firmy mogą korzystać z doręczeń elektronicznych. Są one równoważne prawnie tradycyjnej przesyłce poleconej za potwierdzeniem odbioru.
Konto organizacji w e-Urzędzie Skarbowym
08 listopada 2023

Jakie są rodzaje dostępów do konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) i jak o nie wnioskować?
Działalność nierejestrowa
07 listopada 2023

Prowadzisz bloga, przygotowujesz projekty graficzne lub sprzedajesz coś przez Internet? Przeczytaj, czy możesz zarabiać bez rejestrowania działalności gospodarczej.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi