Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Łatwiejsze porównywanie cen towarów i usług
14 lutego 2023

Od 1 stycznia 2023 r. na podstawie ustawy z 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw, jak też rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z 19 grudnia 2022 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług, zmianie uległy zasady funkcjonowania branży e-commerce oraz system oznakowania produktów
Akt o usługach cyfrowych narzędziem cenzury?
13 lutego 2023

16 listopada 2022 r. wszedł w życie akt o usługach cyfrowych – przełomowy zbiór nowych unijnych przepisów mających w założeniu zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne środowisko internetowe.
Fundacja rodzinna na pokolenia…
10 lutego 2023

Zachowanie ciągłości firmy, utrzymanie majątku rodzinnego w jednych rękach i zabezpieczenie go przed jego utratą – to korzyści z ustawy o fundacji rodzinnej. Już w 2023 roku – po wejściu w życie nowych przepisów – przedsiębiorcy będą
mogli założyć fundację rodzinną w Polsce. Ma ona na celu zarządzanie majątkiem i jego ochronę zgodnie z wolą określoną przez fundatora w statucie.
Oświadczenia i wnioski podatników PIT mające wpływ na obliczenie zaliczek
09 lutego 2023

Podatnik, który uzyskuje przychody za pośrednictwem płatników podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), ma wpływ na wysokość zaliczek przez nich obliczanych. Podatnik może złożyć oświadczenia i wnioski powodujące obniżenie albo podwyższenie zaliczek.
Rozliczenia PIT za 2022 rok przedsiębiorców i pracowników
08 lutego 2023

Zbliża się termin składania rocznych zeznań PIT za 2022 rok, stąd kilka wyjaśnień.
BUBLE i HITY podatkowe roku 2022
31 stycznia 2023

Znane są ostateczne wyniki XIX edycji rankingu przepisów podatkowych „BUBLE i HITY podatkowe roku 2022”, przygotowanego przez redakcję miesięcznika „Doradca Podatkowy – Gazeta Klientów Kancelarii i Biur Rachunkowych” – na podstawie propozycji oraz ocen podatników i przedsiębiorców. Ranking prowadzony jest od 2004 roku.
Program „Pierwsze Mieszkanie”
31 stycznia 2023

MRiT przygotowało program wsparcia na zakup pierwszego M.
Kto dostanie dodatek elektryczny?
26 stycznia 2023

Gospodarstwa domowe wykorzystujące do ogrzewania energię elektryczną mogą składać wnioski o dodatek elektryczny.
Portal sprzedażowy musi donosić na użytkowników
26 stycznia 2023

Naczelny Sąd Administracyjny wyrokami z 2 grudnia 2022 r. (o sygn. akt II FSK 989-990/22) oddalił skargi kasacyjne portalu sprzedażowego, od którego organ podatkowy zażądał udostępnienia informacji o jego kontrahentach, czyli użytkownikach. Sąd uznał, iż bez konkretnego powodu e-platforma nie może odmawiać udostępniania danych użytkowników, które są potrzebne do ustalenia opodatkowanych dochodów.
Praca zdalna w Kodeksie pracy
25 stycznia 2023

Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw wprowadza do przepisów kodeksowych na stałe możliwość pracy zdalnej. Stwarza też podstawy dla pracodawcy do wprowadzenia i przeprowadzania, gdy jest to niezbędne dla ochrony określonych dóbr, prewencyjnej kontroli pracowników na obecność w ich organizmach alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Poprzednie    6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi