Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Informacja o korzystaniu ze środowiska
17 marca 2022

Prowadzący działalność mającą wpływ na środowisko (tj. korzystający ze środowiska) corocznie powinni składać sprawozdania i wnosić opłaty.
Ulga na terminal
15 marca 2022

Ulga ta polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku dochodowego wydatków na nabycie terminala płatniczego oraz wydatków związanych z obsługą transakcji płatniczych przy użyciu terminala płatniczego (jak opłata interchange, opłata akceptanta, opłata systemowa, opłaty z tytułu korzystania z terminala płatniczego wynikające z umowy najmu dzierżawy itp.).
Ulga na powrót
11 marca 2022

Dzięki „Polskiemu Ładowi” podatnicy, którzy przez minimum 3 lata mieszkali i pracowali za granicą, mogą przez 4 lata od powrotu do kraju nie płacić PIT.
PIT-0 dla rodzin 4+
09 marca 2022

Rodzice wychowujący co najmniej 4 dzieci mogą skorzystać z PIT-0 dla rodzin 4+. To aż 85 528 zł przychodu bez PIT na każdego rodzica. Do tego dla podatników na skali (17 i 32% PIT) dochodzi jeszcze 30 tys. kwoty wolnej od podatku.
Dom bez formalności
24 lutego 2022

W ramach „Polskiego Ładu” wprowadzono ułatwienie budowy niedużego domu jednorodzinnego (o powierzchni zabudowy do 70 m2), na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, w uproszczonej procedurze (bez konieczności zatrudnienia kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy). W przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy będą wydawane w terminie 21 dni.
Ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników
21 lutego 2022

„Polski Ład” wprowadził nową ulgę, która polega na możliwości odliczenia od zaliczek na podatek odprowadzanych od wynagrodzeń pracowników kwot ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R), których przedsiębiorca nie odliczył od swojego dochodu w zeznaniu rocznym, ponieważ w danym roku podatkowym poniósł stratę, albo wysokość
przysługującej mu ulgi przekraczała wysokość osiągniętego dochodu.
Składki na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców w 2022 roku
18 lutego 2022

Znamy najniższą podstawę wymiaru składek i kwoty składek na ubezpieczenia społeczne za miesiące styczeń – grudzień 2022 r. dla niektórych grup ubezpieczonych.
Limity płatności gotówkowych
15 lutego 2022

Zmniejszenie limitu płatności gotówkowych między firmami (do 8 tys. zł) i wprowadzenie takiego progu zapłaty przez konsumenta (20 tys. zł) zostały jednak w ostatniej chwili przesunięte jedną z 2 ustaw z dnia 9 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 2349). Nowe przepisy w tym zakresie
wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023 r., a nie z początkiem 2022 r.
Kto zapłaci podatek minimalny?
14 lutego 2022

W założeniu autorów „Polskiego Ładu” minimalny podatek dochodowy od osób prawnych obciąży największe korporacje.
Ulga na prototyp
31 stycznia 2022

Nowa tzw. ulga na prototyp dotyczy produkcji próbnej i wprowadzenia na rynek nowego produktu. Pozwoli taniej wytworzyć prototyp, a następnie wdrożyć wynalazek do produkcji. Wspiera podatkowo koszty poniesione na etapie testowania nowego produktu, przed rozpoczęciem produkcji na masową skalę i sprzedażą.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi