Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Zmiany w podatku od czynności cywilnoprawnych
31 sierpnia 2023

Kiedy wejdą w życie zmiany w PCC przewidziane ustawą z dnia 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa, ustawy o gospodarce nieruchomościami, ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz niektórych innych ustaw?
„Gotowi na 55”, czyli na totalną unijną nędzę?
31 sierpnia 2023

W europejskim prawie o klimacie zapisano obowiązkowy unijny „cel klimatyczny”: ograniczenie emisji w UE o co najmniej 55% do 2030 r. Pakiet „Fit for 55” („Gotowi na 55”) to zestaw nowych regulacji, które pozwolą ten cel osiągnąć, a do 2050 r. uczynić UE neutralną dla klimatu. Co wchodzi w jego skład?
Propozycja zmian w Ordynacji podatkowej
30 sierpnia 2023

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian w Ordynacji podatkowej.
Definicja legalna budowli na potrzeby podatku od nieruchomości
30 sierpnia 2023

4 lipca 2023 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok (sygn. SK 14/21) w sprawie skargi konstytucyjnej spółki Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. (obecnie Bunge Polska sp. z o.o.) dotyczącej definicji legalnej budowli na potrzeby podatku od nieruchomości.
Urlopy „okolicznościowe”
29 sierpnia 2023

Poza celami wypoczynkowymi, pracownikom przysługuje prawo do innych zwolnień od pracy.
Zbuduj społeczność, która wzmocni markę
18 sierpnia 2023

Strategia marketingowa nie może być dziś tworzona bez uwzględnienia otoczenia sieciowego marki, mówiąc wprost: bez zbudowania społeczności. Jeśli pominiemy ten krok, szybko dowiemy się, ile tracimy wobec konkurencji. Poznaj więc sposoby na tworzenie wiernej społeczności.
Projekt ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych
17 sierpnia 2023

Komisja Nadzwyczajna ds. deregulacji przedstawiła projekt ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych. Wychodzi on naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz postulatom Rzecznika MŚP.
Dalsze ograniczenia nieprawidłowości w obrocie paliwami
16 sierpnia 2023

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nieprawidłowości w obrocie niektórymi towarami oraz usprawnienia funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej. Przepisy przygotowane przez Ministerstwo Finansów usprawnią monitorowanie przewozu benzyny i oleju napędowego oraz kontrole obrotu tymi wyrobami.
Pakiet dla przedsiębiorców
14 sierpnia 2023

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ulepszenia środowiska prawnego i instytucjonalnego dla przedsiębiorców.
Jak skorzystać z nowego „Konta Mieszkaniowego”?
11 sierpnia 2023

W związku z wejściem w życie programu „Pierwsze Mieszkanie”, od lipca br. największe banki w wprowadzają do oferty „Konto Mieszkaniowe”, które ułatwi klientom odkładanie środków na zakup mieszkania w przyszłości.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi