Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Marketing wirusowy. Promuj markę inaczej
28 stycznia 2022

Tradycyjna reklama przechodzi do historii. Nikt nie chce tracić czasu na oglądanie informacyjnych spotów lub czytanie opisów produktu. Dziś trzeba inaczej – zaciekawić, rozbawić, wywołać emocje w taki sposób, by ktoś chciał opowiedzieć o tym innym.
Kto skorzysta z ulgi dla klasy średniej?
26 stycznia 2022

„Polski Ład” wprowadza od 1 stycznia 2022 r. tzw. ulgę dla klasy średniej. Kogo ona obejmuje?
Obniżka akcyzy na prąd i paliwa
20 stycznia 2022

Nowelizacja ustaw o podatku akcyzowym i o podatku od sprzedaży detalicznej obniża akcyzę na energię elektryczną i niektóre paliwa silnikowe, a także przewidującą brak podatku od energii elektrycznej wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe oraz brak podatku od sprzedaży detalicznej paliw.
Rozliczenie składki zdrowotnej od 2022 r.
17 stycznia 2022

W „Polskim Ładzie” przewidziano zmiany dotyczące wyliczania, rozliczania i opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne:
Rodzinny kapitał opiekuńczy i dopłata do żłobka
14 stycznia 2022

Celem ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym jest wsparcie rodzin z dziećmi, przede wszystkim poprzez wprowadzenie 2 nowych świadczeń: rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.
„Estoński CIT” od stycznia 2022 r.
12 stycznia 2022

„Estoński CIT” – tj. ryczałt od przychodów spółek – to sposób opodatkowania, który pozwala zminimalizować rozliczenia z urzędem skarbowym i księgowość prowadzoną w przedsiębiorstwie.
Podatkowa część „Polskiego Ładu” gotowa
23 grudnia 2021

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw.
Zmiany w rachunkowości
17 grudnia 2021

Ustawa z dnia 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw dostosowuje przepisy prawa z zakresu sprawozdawczości i rewizji finansowej do nowych możliwości technologicznych.
Rejestry działalności na rzecz spółek lub trustów oraz działalności w zakresie walut wirtualnych
13 grudnia 2021

Od 31 października 2021 r. działalność na rzecz spółek lub trustów oraz działalność w zakresie walut wirtualnych stanowią działalność regulowaną. Podmioty prowadzące dotąd taką działalność powinny do 30 kwietnia 2022 r. uzyskać wpis do odpowiedniego rejestru.
E-faktura od stycznia 2022 r.
09 grudnia 2021

Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadza do polskiego systemu prawnego przepisy normujące zasady funkcjonowania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi