Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


SLIM VAT 3 w praktyce
10 sierpnia 2023

1 lipca 2023 r. weszła w życie większość rozwiązań pakietu SLIM VAT 3, Co się zmieniło?
Co przyniosło odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego?
08 sierpnia 2023

Z dniem 1 lipca 2023 r. został odwołany na obszarze RP stan zagrożenia epidemicznego1. Zaczęły biec liczne terminy administracyjne i podatkowe itd., zawieszone przez tzw. ustawę covidową.
Kwoty wolne od podatku od spadków i darowizn od 1 lipca 2023 r.
27 lipca 2023

1 lipca 2023 r. podniesiono1 wysokość kwot wolnych od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, do których nie trzeba płacić podatku od nabycia pewnych składników majątkowych np. tytułem darowizny czy spadkobrania.
Praca zdalna a PIT
27 lipca 2023

Od 7 kwietnia 2023 r. obowiązują przepisy Kodeksu pracy regulujące pracę zdalną. Czy przysługujące w związku z tym ryczałty są opodatkowane?
Biegli rewidenci pod kontrolą…
26 lipca 2023

Wywiad z Dyrektorem Departamentu Kontroli Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego – dr Agnieszką Baklarz.
Ułatwienia dla przedsiębiorców
25 lipca 2023

Resort rozwoju przygotowuje pakiet ułatwień dla przedsiębiorców, zakładający łatwiejsze pierwsze kroki w biznesie, prostsze zasady prowadzenia firm, sprawną sukcesję i przyjazne prawo gospodarcze. Planowane wejście w życie to 1 października 2024 r.
Ważne wyroki dla banków i kredytobiorców
21 lipca 2023

Wyrok prejudycjalny TSUE w sprawie w sprawie C-520/21 dotyczy konsumentów mających kredyty indeksowane lub denominowane do franka szwajcarskiego. Jeśli umowa kredytowa zostaje unieważniona ze względu na zawarte w niej klauzule niedozwolone, to bank nie może żądać od konsumentów wynagrodzenia za korzystanie z kapitału.
Nie ma zaś przeszkód, by konsument domagał się od banku dodatkowych świadczeń, gdy pozwalają na to przepisy krajowe.
Prawo do urlopu wypoczynkowego
19 lipca 2023

Urlop wypoczynkowy to coroczna, nieprzerwana i płatna przerwa w wykonywaniu pracy. Ma on być wykorzystany w naturze. Pracownik nie może się zrzec prawa do urlopu wypoczynkowego.
Omnichannel – wszechstronna komunikacja czy nagabywanie?
18 lipca 2023

Jedni w nowych strategiach komunikacji w sieci widzą szanse na lepszy kontakt z klientem, promocję i zwiększenie sprzedaży, drudzy nie potrzebują nowości, wolą rozwijać to, co już działa. Omnichannel to propozycja dla wszystkich.
Skuteczniejsza ochrona konkurencji
17 lipca 2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów implementuje przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/1 z 11 grudnia 2018 r. (dyrektywy ECN+), która ujednolica kompetencje krajowych urzędów ochrony konkurencji i wyposaża je w instrumentyb proceduralne służące skutecznemu wykrywaniu naruszeń prawa antymonopolowego – na szczeblu europejskim i na rynkach krajowych.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi