Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


System kaucyjny ruszy w 2025 roku!
12 lipca 2023

6 czerwca 2023 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatuv i środowiska. Teraz zajmuje się nim Sejm.
Jak skorzystać z bezpiecznego kredytu 2%?
11 lipca 2023

Przepisy, które umożliwiają ubieganie się o bezpieczny kredyt 2% i otworzenie „Konta Mieszkaniowego”, wchodzą w życie 1 lipca br. By móc skorzystać z tych rozwiązań, trzeba będzie udać się do banku, który przystąpi do programu, zawierając odpowiednią umowę z BGK, i wprowadzi instrumenty do swojej oferty produktowej.
Ulga na terminal
10 lipca 2023

Poniosłeś wydatki na nabycie terminala płatniczego lub wydatki związane z obsługą transakcji płatniczych przy użyciu terminala, możesz skorzystać z tzw. ulgi na terminal.
Zmiany w PCC i użytkowaniu wieczystym
07 lipca 2023

Nowa ustawa przewiduje m.in., że zniesiony zostanie podatek 2% od czynności cywilnoprawnych (PCC) dla osób kupujących pierwsze mieszkanie na rynku wtórnym. Wyższa będzie zaś stawka podatku w przypadku hurtowego zakupu szóstego i kolejnego lokalu mieszkalnego (kupowanego w jednym lub kilku budynkach wybudowanych na jednej
nieruchomości gruntowej) lub udziałów w tych lokalach.
Rozliczenie podatku od przychodów z budynków
30 czerwca 2023

Na dzień 19 maja 2023 r. ABCDE Sp. z o.o. Sp. komandytowa posiada nieruchomości o łącznej wartości początkowej 25.863.097,76 zł. Na dzień 19 maja 2023 r. ABCDE Sp. z o.o. posiada nieruchomości o łącznej wartości początkowej
4.695.680,81 zł. Jak wyliczyć podatek od budynków komercyjnych?
Kolejne przepisy ustawy antylichwiarskiej weszły w życie
26 czerwca 2023

18 maja br. w życie weszły kolejne przepisy ustawy antylichwiarskiej – dotyczące badania zdolności kredytowej, definiujące koszty inne niż odsetki i zapewniające realny nadzór nad rynkiem pożyczkowym.
Akcyza na samochody osobowe
22 czerwca 2023

Polska wygrała przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawie akcyzy na samochody osobowe. TSUE uznał, że Polska nie musi zwracać akcyzy, gdy samochód po czasowej rejestracji w Polsce zostanie następnie wywieziony do innego kraju. Orzeczenie Trybunału potwierdziło, że polski system opodatkowania samochodów osobowych nie utrudnia swobody przemieszczania tych wyrobów.
Kryzys to nie koniec świata
21 czerwca 2023

Zarządzanie firmą w sytuacjach kryzysowych to wyzwanie, do którego warto przygotowywać się nieustannie. W czasie kryzysu trzeba działać świadomie.
Jak prezentować obniżki cen?
19 czerwca 2023

Przedsiębiorco, informujesz o promocji? Od 1 stycznia br. masz obowiązek podawać najniższą cenę z 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. W opublikowanych wyjaśnieniach Prezes UOKiK wskazał, kto, kiedy i w jaki sposób musi podawać najniższą cenę z 30 dni przed obniżką.
Nowe plastikowe obowiązki przedsiębiorców
16 czerwca 2023

Celem ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw (tzw. ustawy SUP)
jest wdrożenie do polskiego porządku prawnego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko, tzw. dyrektywy plastikowej (ang. single-use plastics).

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi