Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Korekta składki zdrowotnej w dokumentach miesięcznych
18 kwietnia 2023

Od stycznia 2022 r. przedsiębiorcy mają obowiązek ustalania składki na ubezpieczenie zdrowotne na nowych zasadach. Dane dotyczące składki na ubezpieczenie zdrowotne trzeba wykazać w odpowiednim bloku deklaracji rozliczeniowej (XI na formularzu ZUS DRA) albo imiennego raportu miesięcznego (III.E na formularzu ZUS RCA).
Roczna podstawa wymiaru składki zdrowotnej przedsiębiorców
17 kwietnia 2023

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które stosowały opodatkowanie PIT na zasadach ogólnych (wg skali lub podatek liniowy) albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, mają obowiązek ustalić roczną podstawę wymiaru i składkę na ubezpieczenie zdrowotne.
Ulga na innowacyjnych pracowników
14 kwietnia 2023

W bieżącym roku firmy, których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, po raz pierwszy mogą skorzystać z ulgi na wsparcie innowacyjnych pracowników. Podatnicy nie mają obowiązku specjalnego informowania urzędu skarbowego o zastosowaniu tej preferencji.
Reklamacje w nowym wydaniu
13 kwietnia 2023

Od 1 stycznia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące reklamacji. Można je składać albo z tytułu niezgodności z umową, albo na podstawie gwarancji. To konsument wybiera, z której ścieżki skorzysta, przy czym jedna nie ogranicza możliwości skorzystania z drugiej.
Ulga na dzieci w rozliczeniu za 2022 rok
12 kwietnia 2023

Brak podatku nie pozbawia rodzin z dziećmi wsparcia z tytułu ulgi na dzieci. Podatnik ma prawo do tej ulgi też poprzez tzw. dodatkowy zwrot.
Nowa usługa: rozliczenie składki zdrowotnej za 2022 rok
04 kwietnia 2023

W wyniku zmian przepisów prawnych po raz pierwszy w tym roku konieczne jest złożenie rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Nasze biuro przejmuje na siebie ten obowiązek, aby wyręczyć klientów.
Ulga na innowacje – IP-Box
29 marca 2023

Jak skorzystać z tzw. ulgi na innowacje (IP-Box)?
Dalsze uszczelnienie VAT w sektorze e-commerce
27 marca 2023

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zwiększającej efektywność uszczelnienia VAT. Zgodnie z nim banki i inne instytucje finansowe będą prowadzić, przechowywać i przesyłać do szefa KAS ewidencję wskazanych transakcji płatniczych. Ustawa obejmuje raportowaniem płatności transgraniczne, jeżeli dostawca usług płatniczych zrealizuje
w ciągu kwartału więcej niż 25 płatności na rzecz tego samego odbiorcy.
Pomaganie nie jest łatwe, ale „Mimo Wszystko” warto
23 marca 2023

Czy trzeba porzucić pasjonującą pracę, aby być bardziej dla innych? Nie trzeba – od lat udowadnia to aktorka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko” Anna Dymna. Co więcej – jak sama podkreśla – bezinteresowna miłość daje niezwykłą radość i siłę do życia.
Nieprecyzyjność norm nie może szkodzić podatnikom
22 marca 2023

Nieprecyzyjnych przepisów nie można interpretować na niekorzyść podatników. Jeśli prawodawca w nowej matrycy VAT nie wskazał jasno, co jest objęte obniżoną stawką, to jej zakres należy interpretować na korzyść podatników. Odwołanie się w przypadku przepisów podatkowych do wykładni systemowej zewnętrznej, tj. do innych regulacji, jest możliwe tylko, jeżeli nie szkodzi podatnikom – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Poprzednie    4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi