Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


RTM, czyli marketingowe tu i teraz
20 czerwca 2024

Czym jest strategia RTM? Po angielsku skrót ten oznacza real-time marketing, a w praktyce i po polsku to marketing w czasie rzeczywistym lub marketing czasu rzeczywistego. To obecnie modny i ważny dla rozwoju marki trend marketingowy, z którym warto się zapoznać.
Unijny system handlu uprawnieniami do emisji
18 czerwca 2024

Obecnie, gdy koszt stosowania mechanizmów polityki klimatycznej UE może sięgać blisko 70% rzeczywistej ceny prądu, mieszkańcy zastanawiają się, na czym polega unijny system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, tym bardziej, że ma on zostać rozszerzony na gospodarstwa domowe i pojazdy. System ten przekłada się więc na ceny wszystkiego.
Rozporządzenie Euro 7
14 czerwca 2024

Rozporządzenie Euro 7 ustanawia przepisy o limitach emisji z pojazdów drogowych i o trwałości akumulatorów. Nowe przepisy o limitach emisji z samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych wejdą w życie 20 dnia po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE.
Wakacje kredytowe w 2024 roku
11 czerwca 2024

Ustawa o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, weszła w życie 15 maja br.
Transakcje na ponad 15 000 zł a koszty
06 czerwca 2024

W przypadku każdej transakcji o wartości przekraczającej 15 000 zł istnieje obowiązek dokonywania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego. Z czego to wynika i czym grozi naruszenie tego obowiązku?
Kasowe rozliczenie VAT
04 czerwca 2024

„Metoda kasowa” pozwala przedsiębiorcy na rozliczenie podatku od towarów i usług (VAT) w zasadzie dopiero w momencie otrzymania płatności od kontrahenta. Dzięki temu nie musi on płacić podatku w przypadku, gdy faktura nie została jeszcze uregulowana przez nabywcę towaru czy usługi, i nie naraża się w związku z tym na problemy z płynnością finansową.
Zmiany stawek VAT a wiążące informacje stawkowe
29 maja 2024

Jak zmiany przepisów prawnych, jak np. zmiana stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze od kwietnia, wpływają na wiążące informacje stawkowe?
Pakt o migracji i azylu
28 maja 2024

Parlament Europejski przyjął 10 aktów prawnych, które reformują europejską politykę migracyjną i azylową zgodnie z grudniowymi ustaleniami z państwami członkowskimi. Teraz pakiet przepisów musi zatwierdzić Rada UE.
Postępowanie karne skarbowe wobec kontrahenta a przedawnienie zobowiązania podatkowego
27 maja 2024

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że wszczęcie postępowania karnoskarbowego w stosunku do kontrahenta podatnika, mającego być jego usługodawcą, nie skutkuje per se zawieszeniem biegu przedawnienia zobowiązania tego podatnika.
Wymogi bhp na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe
24 maja 2024

17 listopada 2023 r. weszło w życie rozporządzenie MRiPS zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Nowe przepisy mają zastosowanie do nowo tworzonych stanowisk pracy, a stanowiska istniejące przed 17 listopada 2023 r. muszą zostać dostosowane do określonych w rozporządzeniu wymagań bhp i ergonomii do 17 maja 2024 r.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK Agencja Interaktywna
Tagi