Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Kredyt technologiczny dla MŚP
30 maja 2023

Do 31 maja 2023 roku można składać wnioski w programie „Kredyt technologiczny” finansowanym w programie „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027”. Są to dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjną technologię i na jej podstawie rozpoczynają produkcję towarów lub świadczenie usług.
Jak darowizna pieniężna w rodzinie, to tylko przelewem!
29 maja 2023

Otrzymanie darowizny w gotówce, a następnie jej wpłata na konto nie spełnia warunków ustawowych i nie daje prawa do nielimitowanego zwolnienia od podatku od spadków i darowizn – tak wynika z niekorzystnej dla podatników uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Więcej wolnego w pracy…
26 maja 2023

Nowelizacja Kodeksu pracy wdrażająca 2 unijne dyrektywy – tzw. dyrektywę rodzicielską oraz work-life balance – weszła w życie 26 kwietnia 2023 r.
Marketing afiliacyjny. Promuj, polecaj, zarabiaj.
22 maja 2023

To forma marketingu dla tych, którzy potrafią marzyć, są kreatywni i zdeterminowani, by w pracy uciec przed rutyną. Jest to strategia sprzedaży, przy której zyski rosną w zależności od tak zwanych zasięgów w sieci.
Maksymalna cena paliw gazowych dla niektórych przedsiębiorstw
16 maja 2023

Przedsiębiorcy, którzy zajmują się produkcją pieczywa, świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek oraz wykorzystują do prowadzenia działalności piec ogrzewany gazem ziemnym, będą mogli korzystać z ceny maksymalnej gazu wynoszącej 200,17 zł/MWh.
Prawa konsumenta w 2023 r.
15 maja 2023

1 stycznia 2023 r. weszło w życie wiele ważnych dla konsumentów przepisów. Zmiany w polskim prawie wynikają m.in. z implementacji 3 unijnych dyrektyw: Omnibus, towarowej i cyfrowej.
Obowiązkowe kontrole budynków!
12 maja 2023

28 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (UCHEB).
Najważniejsze informacje o CIT
11 maja 2023

Przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) jest dochód (tj. nadwyżka przychodów nad poniesionymi kosztami), który firma uzyskała w danym roku podatkowym.
Niezapłacone faktury bez podatku
10 maja 2023

Podatnik, który nie otrzymał od swojego kontrahenta zapłaty za fakturę, może skorzystać z ulgi na złe długi. Ulga na złe długi obowiązuje w PIT i CIT oraz w VAT. Rozwiązanie jest równoznaczne z brakiem konieczności płacenia podatku od niezapłaconych faktur.
Kto skorzysta z „Pierwszego mieszkania”?
09 maja 2023

Zamierzający kupić pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny prawdopodobnie od 1 lipca 2023 r. będą mogli skorzystać z bezpiecznego kredytu 2%, czyli systemu dopłat do kredytu hipotecznego. Jeśli zainteresowany planuje to w perspektywie następnych kilku lat – będzie mógł oszczędzać na ich zakup na „Koncie Mieszkaniowym”.

Poprzednie    5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi