Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


„PIT zero” dla rodzin 4+
28 kwietnia 2023

Jak skorzystać z tzw. ulgi dla rodzin 4+?
O konkursach i loteriach
26 kwietnia 2023

Opowiada Maria Rutka – Dyrektor Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej od 28 kwietnia
25 kwietnia 2023

Świadectwo energetyczne musi zostać sporządzone, gdy budynek lub część budynku (np. lokal mieszkalny lub użytkowy) będzie sprzedawany lub wynajmowany.
Koszty pośrednie w KPiR
24 kwietnia 2023

23 lutego 2023 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną w sprawie ujmowania w księdze przychodów i rozchodów kosztów uzyskania przychodów.
Praca zdalna od 7 kwietnia
20 kwietnia 2023

Nowelizacja z 1 grudnia 2022 r. wprowadza z dniem 7 kwietnia br. do Kodeksu pracy pracę zdalną, uchylając przepisy dotyczące telepracy.
Dokąd zmierza TikTok?
19 kwietnia 2023

Chińska, jak się okazuje już najsłynniejsza na świecie platforma społecznościowa z założenia miała być kreatywnym miejscem dedykowanym nastolatkom, którzy mają tworzyć i oglądać krótkie klipy wideo. Dlaczego więc dziś rządy kilku państw zakazują TikToka, a organizacje prorodzinne biją na alarm?
Korekta składki zdrowotnej w dokumentach miesięcznych
18 kwietnia 2023

Od stycznia 2022 r. przedsiębiorcy mają obowiązek ustalania składki na ubezpieczenie zdrowotne na nowych zasadach. Dane dotyczące składki na ubezpieczenie zdrowotne trzeba wykazać w odpowiednim bloku deklaracji rozliczeniowej (XI na formularzu ZUS DRA) albo imiennego raportu miesięcznego (III.E na formularzu ZUS RCA).
Roczna podstawa wymiaru składki zdrowotnej przedsiębiorców
17 kwietnia 2023

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które stosowały opodatkowanie PIT na zasadach ogólnych (wg skali lub podatek liniowy) albo ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, mają obowiązek ustalić roczną podstawę wymiaru i składkę na ubezpieczenie zdrowotne.
Ulga na innowacyjnych pracowników
14 kwietnia 2023

W bieżącym roku firmy, których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, po raz pierwszy mogą skorzystać z ulgi na wsparcie innowacyjnych pracowników. Podatnicy nie mają obowiązku specjalnego informowania urzędu skarbowego o zastosowaniu tej preferencji.
Reklamacje w nowym wydaniu
13 kwietnia 2023

Od 1 stycznia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące reklamacji. Można je składać albo z tytułu niezgodności z umową, albo na podstawie gwarancji. To konsument wybiera, z której ścieżki skorzysta, przy czym jedna nie ogranicza możliwości skorzystania z drugiej.

Poprzednie    6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi