Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Dyrektywa budynkowa
22 kwietnia 2024

Od 2030 r. nowe budynki mają być zeroemisyjne. Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) stanowi filar europejskiego „Zielonego ładu”.
Wydatki na kanapki dla pracowników a koszty
19 kwietnia 2024

Spółka wprowadziła benefit w postaci kanapek udostępnianych w pomieszczeniach socjalnych dla pracowników. Czy spółka uprawniona jest do ujęcia wydatków na kanapki w kosztach uzyskania przychodu, i czy jest uprawniona do ujęcia nieodliczonego podatku od towarów i usług (VAT) od kanapek w kosztach uzyskania przychodu?
Kiedy można zatrudnić dziecko?
17 kwietnia 2024

Niezależnie od zasad zatrudnienia pracowników młodocianych (tzn. osób, które ukończyły 15 lat, a nie przekroczyły 18)1, przepisy umożliwiają w pewnych sytuacjach i po spełnieniu określonych warunków zlecenie wykonania pracy lub innych zajęć zarobkowych dziecku przed ukończeniem przez nie 16. roku życia. Dotyczy to działalności kulturalnej, artystycznej, sportowej lub reklamowej.
Zasady liczenia okresów zasiłkowych
15 kwietnia 2024

W odpowiedzi na zapytanie poselskie nr 262 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udzieliło wyjaśnień dotyczących zasiłku chorobowego.
Krótko, szczerze i precyzyjnie. Marketingowe trendy 2024
09 kwietnia 2024

Skuteczny marketing bez mediów społecznościowych już nie istnieje, zmieniają i ulepszają się tylko sposoby dotarcia do odbiorcy. Jakie dane, formy i treści w mediach społecznościowych są teraz na topie?
Akt o usługach cyfrowych
04 kwietnia 2024

Unijny akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act, DSA) zaczął obowiązywać w Unii Europejskiej. W ministerstwie cyfryzacji przygotowano ogólne założenia, na których ma być oparta polska ustawa wdrażająca regulację – tj. nowelizacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Co to jest „Zielony ład”?
03 kwietnia 2024

Państwa UE zobowiązały się osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. i wypełnić w ten sposób swoje zobowiązania wynikające z porozumienia paryskiego. Europejski „Zielony ład” to strategia UE na rzecz osiągnięcia tego celu do 2050 r.
O „zeroemisyjności”
28 marca 2024

Wydział komunikacji medialnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska
Co nowego w rozliczeniu PIT za 2023 rok?
26 marca 2024

Od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą rozliczać PIT za ubiegły rok.
Oszustwo pracownicze w zakresie VAT
25 marca 2024

Pracownik wykorzystujący dane swego pracodawcy do wystawiania fałszywych faktur jest zobowiązany do zapłaty wskazanych w nich kwot podatku. Jest tak pod warunkiem, iż pracodawca będący podatnikiem tego podatku dochował należytej staranności, rozsądnie wymaganej w celu kontrolowania działań swojego pracownika – uznał Trybunał Sprawiedliwości UE.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi