Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Nowoczesne zarządzanie w biznesie
21 maja 2024

Lata doświadczenia, zgrany zespół, biznesplan, a nawet wyrobiona marka firmy mogą dziś nie wystarczyć, aby odnieść sukces. Obecnie ważny jest ciągły rozwój; menedżerowie poznają nowe koncepcje zarządzania, które sprawiają, że firma działa efektywniej, co prowadzi do większych zysków. Poznaj więc kilka z nich.
Roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne niepełnosprawnego
15 maja 2024

Do 20 maja br. przedsiębiorcy muszą przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2023 r. Jak przypomniał ZUS, osoby z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które prowadzą pozarolniczą działalność, mają prawo obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne do wysokości
należnego podatku.
Czy nowy program mieszkaniowy napędzi rynek?
13 maja 2024

Nowy „kredyt mieszkaniowy #naStart” ma zastąpić bezpieczny kredyt 2% i rodzinny kredyt mieszkaniowy, łącząc w sobie finansowe wsparcie w formie dopłat do rat. Wyższa pomoc będzie kierowana do wieloosobowych gospodarstw domowych. Resort rozwoju przygotował odpowiedni projekt ustawy. Nowe przepisy mają wejść w życie w 2 połowie 2024 r. i na pewno podniosą ceny mieszkań.
Reforma KSeF coraz bliżej
10 maja 2024

Resort finansów przygotował projekt rozwiązań prawnych obejmujący zmiany w zakresie obowiązkowego e-fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). Jest on wynikiem przeprowadzonych konsultacji z przedsiębiorcami. Propozycja zmian ustawowych nie zawiera dat wprowadzenia obowiązkowego KSeF. Mają one zostać uzupełnione na przełomie
kwietnia i maja, przy czym obowiązkowy KSeF nie wejdzie w życie w 2024 roku.
Opłata od jednorazowych plastikowych opakowań a VAT, PIT i CIT
08 maja 2024

Resort finansów wyjaśnił zasady rozliczania opłat pobieranych z tytułu sprzedaży opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych na napoje lub żywność na gruncie VAT oraz podatków dochodowych. Co należy na ten temat wiedzieć?
Program „Czyste Powietrze”
24 kwietnia 2024

Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Z dofinansowania określonych przedsięwzięć mogą skorzystać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Dyrektywa budynkowa
22 kwietnia 2024

Od 2030 r. nowe budynki mają być zeroemisyjne. Zmiana dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) stanowi filar europejskiego „Zielonego ładu”.
Wydatki na kanapki dla pracowników a koszty
19 kwietnia 2024

Spółka wprowadziła benefit w postaci kanapek udostępnianych w pomieszczeniach socjalnych dla pracowników. Czy spółka uprawniona jest do ujęcia wydatków na kanapki w kosztach uzyskania przychodu, i czy jest uprawniona do ujęcia nieodliczonego podatku od towarów i usług (VAT) od kanapek w kosztach uzyskania przychodu?
Kiedy można zatrudnić dziecko?
17 kwietnia 2024

Niezależnie od zasad zatrudnienia pracowników młodocianych (tzn. osób, które ukończyły 15 lat, a nie przekroczyły 18)1, przepisy umożliwiają w pewnych sytuacjach i po spełnieniu określonych warunków zlecenie wykonania pracy lub innych zajęć zarobkowych dziecku przed ukończeniem przez nie 16. roku życia. Dotyczy to działalności kulturalnej, artystycznej, sportowej lub reklamowej.
Zasady liczenia okresów zasiłkowych
15 kwietnia 2024

W odpowiedzi na zapytanie poselskie nr 262 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udzieliło wyjaśnień dotyczących zasiłku chorobowego.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi