Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Tarcza 5.0 – dla branży turystycznej
20 listopada 2020

Od 15 października br. można składać wnioski o wsparcie tylko elektronicznie – przez PUE ZUS (z oświadczeniami pod rygorem odpowiedzialności karnej).
Co nowego w prawie budowlanym?
18 listopada 2020

19 września 2020 r. weszła w życie nowelizacja Prawa budowlanego, która upraszcza i przyspiesza procedury inwestycyjne w budownictwie. Jednym z celów zmian jest deregulacja. Znikły także absurdy, takie jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów,paczkomatów czy innych tego typu urządzeń. Wzmocniono też stabilność działań inwestora.
Warunki zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzeń twórców
16 listopada 2020

Minister Finansów w dniu 15 września br. wydał obszerną interpretację ogólną (nr DD3.8201.1.2018) w sprawie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do honorarium autorskiego.
Ułatwienia dla podatników
10 listopada 2020

Sejm pracuje nad rządowym pakietem zmian podatkowych. Planuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w większości 1 stycznia 2021 r. Inne propozycje są w przygotowaniu.
Jak Prezes UOKiK będzie karał menedżerów?
27 października 2020

Osobom zarządzającym, odpowiedzialnym za zawieranie porozumień ograniczających konkurencję, grozi kara finansowa do 2 mln zł. UOKiK opublikował1 wyjaśnienia, w jaki sposób będzie ustalana wysokość sankcji.
Czy będzie podatek od sprzedaży detalicznej?
23 października 2020

Wywiad z Piotrem Patkowskim z Ministerstwa Finansów
Więcej podatków
21 października 2020

przegląd ważniejszych nowych lub zwiększonych danin publicznoprawnych zaplanowanych na 2021 r.
Wsparcie rozwoju mieszkalnictwa
21 października 2020

Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa zakłada wspieranie najemców mieszkań, którzy nie mają pieniędzy na opłacenie czynszu, bo z powodu pandemii COVID-19 utracili dochody. Dopłaty do dodatku mieszkaniowego wyniosą maksymalnie 1,5 tys. zł miesięcznie (do 75% czynszu). Z kolei gminy będą mogły otrzymać większe wsparcie na budowę mieszkań w TBS. Będzie także możliwe zgłoszenie robót budowlanych przez Internet.
Ułatwienia dla kierowców oraz właścicieli pojazdów
14 października 2020

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym przewiduje m.in. zniesienie obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy i okazywania go podczas kontroli, zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu, wprowadzenie możliwości zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu przy przerejestrowaniu pojazdu oraz wprowadzenie możliwości rejestracji pojazdu lub czasowej rejestracji pojazdu na w niosek właściciela pojazdu przez starostę właściwego też ze względu na miejsce czasowego zamieszkania.
Jak składać JPK_VAT z deklaracją?
12 października 2020

Nowy JPK_VAT z deklaracją od 1 października br. mają składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT, niezależnie od wielkości. Jak to zrobić?

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi