Strona główna › AktualnościWiadomości

Wiadomości


Ulga sponsoringowa
10 maja 2022

Od 2022 roku „Polski Ład” wprowadził zachętę podatkową dla przedsiębiorców – podatników PIT i CIT, którzy angażują się w działalność społecznie pożyteczną (CSR) i wspierają działalność sportową, kulturalną, szkolnictwo wyższe oraz naukę. Firmy mogą odliczać 100% kosztów uzyskania przychodów oraz – w ramach dodatkowej tzw. ulgi na sponsoring – zyskują możliwość odliczenia dodatkowych 50% kosztów.
 
Mieszkanie bez wkładu własnego
04 maja 2022

Państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego będzie gwarantować wkład własny nawet do 20%, do kwoty 100 tys. zł, przez okres minimalnie 15 lat. Z programu mogą skorzystać zarówno single, pary, małżeństwa, jak i rodziny z dziećmi.
Network marketing. Postaw na indywidualizm
15 kwietnia 2022

Network marketing, inaczej marketing sieciowy (MLM), polega na stałym poszerzaniu grona sprzedawców. Ilość osób to większe obroty i przychody. Według wielu ekspertów rozwój mediów społecznościowych to potencjał MLM.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową
14 kwietnia 2022

Z ulgi na działalność nadawczo-rozwojową mogą skorzystać przedsiębiorcy opodatkowani w ramach skali podatkowej (PIT-36) lub podatkiem liniowym (PIT-36L), jak i podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8).
Pomoc dla uchodźców z Ukrainy
12 kwietnia 2022

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa weszła w życie, co do zasady, z dniem 12 marca i obowiązuje z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 r. Specustawa określa zasady legalizacji pobytu obywateli Ukrainy, którzy wjechali do Polski bezpośrednio z Ukrainy w związku z działaniami wojennymi na terytorium tego państwa, a także udzielania im pomocy.
Ulga na dzieci w rozliczeniu za 2021 rok
06 kwietnia 2022

Prawo do ulgi w PIT przysługuje rodzicom, opiekunom prawnym lub pełniącym funkcję rodziny zastępczej, jeśli uzyskali dochody opodatkowane według skali podatkowej (rezydentom i nierezydentom podatkowym).
Zwolnienie z CIT dla dywidend
29 marca 2022

15 grudnia 2021 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną (nr DD5.8203.2.2021) w sprawie stosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dochodów uzyskanych z udziału w zyskach spółek jawnych i komandytowych będących podatnikami podatku dochodowego.
Visual commerce. Handel w czasie kryzysów
23 marca 2022

Zmysły zapachu i dotyku w czasie „życia on-line” ustąpiły miejsca zmysłom wzorku i słuchu. To powinno uświadamiać firmom, jak wielki potencjał ma w sobie visual commerce. Dowiedz się, czym jest, jak działa i dlaczego należy o niego zadbać.
„Polski Ład” a dwie umowy o pracę
21 marca 2022

Rząd deklaruje, iż „Polski Ład” jest korzystny dla większości pracowników, którzy otrzymują miesięczne wynagrodzenie do kwoty ok. 5700 zł brutto. Z kolei dla dużej grupy pracowników, którzy zarabiają miesięcznie do ok. 11 141 zł brutto, powinien pozostać neutralny.
BUBLE i HITY podatkowe roku 2021
21 marca 2022

Znane są ostateczne wyniki XVIII edycji rankingu przepisów podatkowych „BUBLE i HITY podatkowe roku 2021”, przygotowanego przez Stowarzyszenie Podatników w Polsce oraz redakcję miesięcznika „Doradca Podatkowy – Gazeta Klientów Kancelarii” – na podstawie propozycji oraz ocen podatników i przedsiębiorców. Ranking prowadzony jest od 2004 roku.

Poprzednie    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Następne
          EFRF          innowacyjna gospodarka          parp
Masz pytania?
Wyślij formularz, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Jesteśmy na Facebooku!
Copyright ® LICZYK Sp. z o.o. | Tworzenie stron internetowych JELLINEK studio
Google+ Tagi